Шкільний конкурс «Хімія і професії моїх батьків»
Моя мама працює в лікарні. Вона лікує хворих. Використовуючи при цьому різні ліки. Наприклад: антибіотики, таблетки, мікстури, розчини – все це хімічні сполуки.
А ще в лікарні користуються дезінфікуючими розчинами, в складі яких найчастіше присутній такий хімічний елемент, як хлор. Потрібно знати властивості хлору, щоб правильно й безпечно його використовувати.
Щоденна робота в лікарні тісно пов’язана з хімією. Потрібно знати взаємодію лікарських препаратів один з одним для того, щоб правильно їх застосовувати і не зашкодити здоров’ю людини.
Слюсарська Вікторія
Хімія безпосередньо пов’язана з професією мого тата. Він працює в магазині канцелярських товарів.
В цьому магазині майже все зроблено за допомогою хімічних перетворень - змішування різних речовин. Також це є зошити, щоденники, книги, які виготовлені з обробленої деревини.
Робота моєї мами також деяким чином пов’язана з хімією. Моя мама працює в продуктовому магазині. Вона продає різні товари, створені за допомогою хімічних знань, зокрема маргарин, яких виготовлений з олії за допомогою хімічних перетворень.
Я вважаю, що без хімії ми не мали б і частини того, що маємо зараз.
Діскаленко Наталія
Моя мама працює лаборантом у локомотивному депо. На мою думку це дуже це дуже цікава професія. Вона цілком пов’язана з хімією. Коли я приходжу на роботу до мами, мені там подобається.
Принципом маминої роботи є пом’якшення води. Також вона робить різноманітні аналізи.
На лабораторному столі у мами стоять різні хімічні сполуки, колби, бюретки, пробірки, які вона використовує для аналізів.
Для цієї професії потрібно мати глибокі та ґрунтовні знання з хімії.
Поліщук Анастасія
Мій тато працює на заводі по виготовленню тротуарної плитки.
При виготовленні цього продукту потрібно зробити суміш, яка складається з піску, цементу, щебеню та води. Потім в цю суміш додаються спеціальні речовини: пластифікат та барвники, що надають їй міцності та кольору.
А моя матуся працює в дитячому садочку, де вона майже кожен день стикається з хімією.
Це папір, на якому вона пише, їжа для дітей, що складається з природних речовин, миття посуду синтетичними миючими засобами, фарби для малювання, пластилін – ось неповний перелік тих речовин, що присутні в моєї мами на роботі.
Ось, як хімія увійшла в професії моїх батьків.
Іщенко Микола
Моя мама - науковець-селекціонер і більше 20 років присвятила виведенню і розмноженню нових сортів цукрових буряків. Можна з впевненістю сказати, що її робота дуже тісно пов'язана з хімією.
Під час посіву цукрових буряків використовуються мінеральні добрива, для кращого росту і розвитку рослин. Перед посівом насіння попередньо обробляється спеціальними хімічними сполуками -протруювачами. Протягом росту і розвитку рослини в певні періоди одробляють різними хімічними сполуками - засобами захисту рослин: інсектицидами проти шкідників, фунгіцидами проти хвороб рослин, гербіцидами проти бур'янів, також проводять позакореневу підкормку мінеральними добривами.
Хімічні сполуки використовують і в лабораторних дослідженнях. Хімічний мутаген колхіцин впливає на клітину рослини і викликає генетичні зміни. Для виготовлення препаратів для цитологічних аналізів при роботі з мікроскопом застосовують спеціальні хімічні сполуки: фіксатори, мацератори, барвники і т. д.
В лабораторії штучного клімату, на штучно створених живильних середовищах рослини ростуть і розмножуються в колбах. Живильні середовища готуються з застосуванням хімічних макро- та мікроелементів, стимуляторів росту, біологічно активних речовин та агар-агару.
В технологічній лабораторії при допомозі хімічних реактивів проводять аналізи з метою визначення вмісту в рослині цукрового буряка цукру, калію, натрію. Без допомоги хімії робота моєї мами була б неможлива.
Яворський Андрій
Хімія, як наука пов’язана з різними професіями. Вона також пов’язана з професіями моїх батьків.
Мій тато - комбайнер. Він працює на комбайні. Завдяки хімічній обробці природних матеріалів, одержують різноманітні речовини, необхідні для сільського господарства, для виготовлення промислових речовин : мила, добрива, соди, металу. Саме з металу виготовлений комбайн.
Моя мама - кулінар. В моєї мами на роботі відбуваються хімічні перетворення. Наприклад, якщо змішати соду і оцет буде виділятися вуглекислий газ, а коли замішувати тісто, то змішуються різні речовини і тоді тісто підходить - хімічні перетворення.
Отак хімія пов’язана з професіями моїх батьків.
Постойко Анастасія
Мій тато і брат - стоматологи, мама - фармацевт. Вони дуже люблять свою роботу. Я вважаю ці професії найбільш пов'язаними з хімією. Адже стоматологи без хімічних сполук не зможуть пацієнтові навіть зуба вирвати, не те що вилікувати! Уколи, антисептики, засоби для догляду за робочим інструментарієм, матеріали для пломбування зубів - звичайні і необхідні для стоматолога хімічні сполуки.
Годі говорити про фармацію... Тут головні вже дві науки: біологія і хімія. Дізнавшись про біологію все ясно, але з приводу хімії виникає запитання: а вона тут при чому? Саме завдяки їй створили просто необхідні людству ліки: таблетки, сиропи, краплі, порошки, а найголовніше, як я вважаю, антибіотики. А ось і відповідь: перелічені фармацевтичні препарати - це хімічні сполуки. Від них залежить все. Це очевидно. Ця хімія давно вже стала звичайною у нашому житті, чи не так?!
Васьковська Алла
Кожна людина має свою професію. Вони всі різні, але більшість з них пов’язані з хімією. Професія моєї матері також пов’язана з цією наукою. Вона працює в дитячому магазинів якому продається дитячий одяг, іграшки, а все це тісно пов’язане з хімією. При виготовлені дитячих іграшок використовують різні фарби та барвники. Взуття також має хімічний склад - гумова підошва. Саме це я називаю професію моєї мами пов’язану з наукою хімія.
Габрид Ігор